Stránky které potěší


Recepty


  


Šunkový závitek v aspiku.

Nálev:voda 0,9l,ocet 0,1l,sůl15g,1 cibule,nové koření(3kuličky),pepř celý(3kuličky),bobkový list 2ks,2 sáčky čiré želatiny.Další přísady: bramborový salát,šunka,okurky,paprika,vařená vejce.

Postup přípravy:
Nejprve si uděláme sladko-kyselý nálev-svaříme všechny suroviny,kromě želatiny.
Želatinu připravíme s použitím tohoto nálevu podle návodu,který je uveden na sáčku s želatinou-tedy se může příprava lišit-hlavně v teplotách tekutiny.

Připravime si jednotlivé závitky-šunku pomažeme bramborovým salátem a svineme do závitků.Rovnáme do pekáčku nebo nějaké misky,aby nám okolo zbylo co nejméně místa (pokud bychom dávali dál od sebe,byla by velká spotřeba želatiny).Ozdobíme vejcem a zeleninou.
Po částech zaléváme připravenou želatinu a dáváme ztuhnout do lednice.Jednu vrstvu želatiny můžeme dát ztuhnout předtím,než začneme do pekáčku rovnat závitky,aby byl aspik i zespodu.
Sladko-kyselý nálev: 0,9lvody,0,1l octa,15gsoli,15gcukru,1cibule,3količky nového koření,3kuličky celého pepře,2ks bobkový list-svařit,nechat vychladnout,koření a cibuli vyndat lžíci nebo sítkem.Dále postupovat podle návodu na sáčcích se želatinou.
Klatovšťí  rarášci.

4kuřecí prsa,1vejce,0,15l piva,2lžíce plnotučné hořčice,2lžíce sojovky,2lžíce škrobové moučky,3lžíce hl.mouky,olej,sůl,pepř,chilli koření.

Postup:
Kuřecí prsa nakrajíme na drobné nudličky a mírně naklepeme,z mouky,piva,vejce,hořčice,sojovky a škrobové moučky,koření  připravíme těstíčko.Maso do něj naložíme.Potom je zprudka osmahneme na oleji.Podaváme s bramborama nebo hranolkama.